W Tobie są wszystkie me źródła.
Ps 77, 7b

W obrębie świętych murów bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu (w sali Przemienienia Pańskiego), między 20 kwietnia a 16 czerwca 2023 roku, odbywało się niezwykłe wydarzenie, które z powodzeniem przyciągnęło tych, którzy pragnęli ożywić swoją wiarę i odnaleźć bliskość Boga, albo powrócić na ścieżki życia z Bogiem. To wydarzenie to Seminarium Odnowy Wiary, które wypełniło te dni niezrównaną głębią duchowej edukacji i wzajemnej solidarności.

Czwartkowe spotkania, zaplanowane na przestrzeni ośmiu tygodni, gromadziły ludzi z różnych parafii i różnego wieku, ale zjednoczonych wspólnym pragnieniem – odnowienia i pogłębienia swojego zrozumienia wiary. Każde z tych spotkań to "kombinacja" nauczania, modlitwy i medytacji, podczas których uczestnicy, pośród zgiełku codziennego życia, zyskiwali szansę na prawdziwe spotkanie z Bogiem.

Seminarium Odnowy Wiary to nie tylko czas na odkrywanie tajemnic wiary i Pisma Świętego, ale również okazja do osobistego rozwoju. To była podróż, która pozwoliła uczestnikom odkryć miłość Boga Ojca, ogrom łask Jezusa Chrystusa i światła Ducha Świętego w codziennych wydarzeniach, uczyć się rozpoznawać Ich działanie i znaleźć pokój w tych rozpoznaniach. To była okazja do pogłębiania relacji z Bogiem i z innymi, do odkrywania i praktykowania wiary w sposób autentyczny i przemyślany.

Podczas tych spotkań, mieliśmy okazję obserwować, jak łaski Boże rozlewają się na uczestników i ich rodziny, przynosząc wiarę, nadzieję i miłość w najbardziej niespodziewanych momentach. Byliśmy tego świadkami, podobnie jak podczas spotkań z Wojownikami Maryi, o których możecie przeczytać TUTAJ.

Z radością patrzymy w przyszłość, pełni nadziei na kolejne spotkania w ramach Seminarium Odnowy Wiary, gdzie duchowe ożywienie stanie się jeszcze mocniejsze. Pamiętajcie, każdy z nas jest istotnym i niezastąpionym elementem w planie Bożym. Razem, w naszych wspólnotach parafialnych (a może nowych wspólnotach, do których posyła Was Pan Jezus?) możemy osiągnąć to, co niewyobrażalne!

Błogosławimy i cieszymy się z każdej przyprowadzonej przez Ciebie duszy - bo z Ciebie wypływa wszystko, co mogliśmy ofiarować tym, których postawiłeś na naszej drodze. Jezu - Ty jesteś naszym Panem! Maryjo - Ty jesteś naszą Matką! Żyjcie w nas na zawsze! Amen.