"Maryjo, Gwiazdo Nowej Ewangelizacji prowadź nas"

W dniach 31.08.2018- 2.09 2018 r w domu rekolekcyjnym w Lubaszowej odbyły się nasze wspólnotowe rekolekcje. Naszym rekolekcjonistą był ks. dr Piotr Spyra z Zamościa- m.in opiekun zamojskiej SNE, bliżej kojarzony z zespołem "razem za Jezusem", którego jest też duchowym opiekunem. Głównym kierunkiem naszych rozważań była osoba Maryi, a ks. Piotr z dużą pokorą i kapłańską miłością ku niej wprowadził nas w jeszcze większą głębię jej Osoby. Jednocześnie był to czas dzielenia się wzajemnym doświadczeniem pracy naszych wspólnot w dziele Nowej Ewangelizacji.

Dotychczas zakańczaliśmy nasz rok służby rekolekcjami, w tym roku nastąpiła zmiana i postanowiliśmy je odbyć na początek nowego roku służby. Plany Boże zawsze są uprzedzające, my tuż przed rozpoczęciem kolejnego roku dowiedzieliśmy się o zmianie naszego dotychczasowego opiekuna ks.Macieja, a więc to Pan wybrał czas na nasze umocnienie przy Jego Matce. Pięknie złożyło się to w czasie liturgicznym, gdyż bliskość święta narodzenia NMP przynaglił nas i dał okazję, by w ostatnim dniu rekolekcji ponowić zawierzenie całej naszej Szkoły Maryi przed jej wizerunkiem w Sanktuarium w Tuchowie.

Czas rekolekcji to też czas na pobycie ze sobą nie tylko duchowo w modlitwie ale i tak zwyczajnie w radości bycia ze sobą i dzielenia się swoją codziennością, czego zupełnie nie brakowało przez te dni.

Niech Pan będzie uwielbiony w swoich planach i zamiarach jakie przygotował dla całej naszej wspólnoty na nadchodzący rok. A Maryja niech będzie nam nieustannie Przewodniczką i Gwiazdą wskazującą drogę!

Zapraszamy do galerii zdjęć